XV-01

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Pajmy
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 11, 2008 5:44 pm
Bydliště: Příbram

Re: XV-01

Příspěvek od Pajmy »

Díky moc ;)
XV-01
Uživatelský avatar
Pajmy
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 11, 2008 5:44 pm
Bydliště: Příbram

Re: XV-01

Příspěvek od Pajmy »

Otázka na majitele podvozku ... jaké serva jezdíte? Můj savox se mi tam nevleze ... tak buď je chyba ve mě nebo v servu ...
XV-01
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: XV-01

Příspěvek od tjjack »

Ačkoliv nejsem maijtele podvozku, zkus tvůj problém trochu konkretizovat. :-) ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Pajmy
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 11, 2008 5:44 pm
Bydliště: Příbram

Re: XV-01

Příspěvek od Pajmy »

Jak bych to popsal ... je prostě moc vysoký. Když ho vložím do místa pro servo tak spodní stranu serva mám uplně u okraje vany a páka na druhý straně se dotýká schránky na baterku. Mám toto servo http://www.mz-racing.net/p3195-1sv2304- ... g-digital/ . Problém vyřeší rozměrově nižší servo tak se chci zeptat kdo tam co jezdí abych si udělal trošku představu jak vybírat.
XV-01
Uživatelský avatar
pavelmidi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 06, 2012 12:11 pm

Re: XV-01

Příspěvek od pavelmidi »

Tak máme za sebou kompletní sezónu Rally s XV01 , máme dvě XVéčka ( já a syn) a za celou sezónu nebyl s ničím problém, když opominu že mi odešlo servo a synovi praskl unikardan :-) , takže ty dřisty o tom, že se tomu lámou ramena jsou nesmysly. Obě auta jsou upravena, mají zvětšený rejd výbrusem, unikardany, tlumiče s delším hrncem a tyčí, progresivní pružiny a ještě pár drobností, teď dostanou stabilizátory. Auta prošla vodou,blátem, spousty skoků a různých nárazů do překážek ... vše bez problémů, krytování opravdu funguje, řemínek zatím nejeví žádné známky opotřebení. I přes mnohé rozebírání po závodech při čištění a údržbě vše drží spolehlivě. Podvozek se velmi dobře chová v terénu, teď jen zlepšit ruce :-) mladej vyhrál svou kategorii a zajížděl i dospěláky :-) Letos bylo v u nás v Rally 4 kusy XV01 a nikdo neměl problémy s podvozkem , žeby se mu něco zlomilo nebo jinak poškodilo. Jsem zvědav na příští sezónu, vypadá to , že XV01 zvýší svůj početní stav ... :-) co se týká toho serva , že ti to tam nevleze, změř ho, já zatím se žádným servem rozměrový problém neměl ....
Když synovi praskl ten unikardan , tak zbylou půlku etapy celkem slušně dojel jen se zadním náhonem v terénu, ale jelikož to má díky motoru v předu lehčí zadek, tak zatáčky doslova projížděl smykem jako v opravdové rally akorát to nemělo takovou akceleraci díky prokluzům zadních kol ale jet se s tím dalo ... :-)
Celkově můžu říct, že jsem s podvozky velmi spokojen, jak co se týká spolehlivosti a odolnosti, tak i s chováním na rally, už teď se těším na příští sezónu. odkaz na fotky i s některými upravami jsem tu dal a postupně je budu doplňovat .
Spektrum DX2 po upravě na DX3,Spektrum DX3, 2 x XV01 rally
Uživatelský avatar
pavelmidi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 06, 2012 12:11 pm

Re: XV-01

Příspěvek od pavelmidi »

Tak jsem se taky setkal s tím problémem, že se servo nevleze (přišlo mi nové servo a bylo větší než ty staré co jsem používal ) :-) ale už se vleze , vyřešeno během 5ti minut :-) obrázky napoví :-)
http://pavelmidi.rajce.idnes.cz/xv_01_Tamyia#xv01a.jpg
http://pavelmidi.rajce.idnes.cz/xv_01_Tamyia#xv01b.jpg
Spektrum DX2 po upravě na DX3,Spektrum DX3, 2 x XV01 rally
Uživatelský avatar
pavelmidi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 06, 2012 12:11 pm

Re: XV-01

Příspěvek od pavelmidi »

Tak mi dneska pošta doručila dvě sady stabilizátorů už se těším jak je budem montovat :-)
http://pavelmidi.rajce.idnes.cz/xv_01_Tamyia/#xv01c.jpg

odkaz na Tomíkovou vítěznou jízdu jíž si potvrdil celkový titul vítěze v juniorech , ještě se má kde zlepšovat , ale i tak zajíždí dospěláky :-) včetně mě :-)
http://www.youtube.com/watch?v=DMaTNTVEewo

dodány další fotky z montáže stabilizátorů , stačí pak listovat dál v albu ..
http://pavelmidi.rajce.idnes.cz/xv_01_Tamyia#xv01d.jpg
Naposledy upravil(a) pavelmidi dne sob pro 07, 2013 4:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Spektrum DX2 po upravě na DX3,Spektrum DX3, 2 x XV01 rally
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: XV-01

Příspěvek od Jirkacbx »

Pro příště prosim o doplnování do posledního příspěvku.
Viz citace v Pravidlech fora.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

Re: XV-01

Příspěvek od Lada »

mel bych prosbu
mohl by se mi treba do sz ozvat nekdo,kdo s xv01 odjel treba sezonu a byl by ochoten poradit zacatecnikovi xv01 s dokoupenim par dilu? Ani tak mi nejde o to radit co kde upilovat a ubrousit-na to snad prijdu sam a nebo jsem to pochopil z foto na netu,ale opravdu spise o dily,ktere je potreba vymenit
je zde sice na foru dost odkazu,bohuzel dost jich je po 2-3letech neaktivnich a navic podle fotek mi pripada,ze posledni xv01L co jsem koupil se v malych detailech i mozna trosku lisi-mozna,jsem jen slepej a nebbo to je tuning,ktery si spatne vykladam :--)
diky za odpovedi
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Uživatelský avatar
Lada
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 105
Registrován: pát lis 21, 2014 9:12 am
Bydliště: liberecko

Re: XV-01

Příspěvek od Lada »

tak jsem upravil plato a par drobnosti a zacinam to opet strojit
dozadu jsem uz zaavesil origo tlumice 70mm z xv01long a jsem na svetle vysce 26mm bez zateze-tedy pri max. delce tlumicu-pak se tedy asi musim poohlednout po tlumicich o neco delsich,aby kola mohla jit i trochu do propadu a me i po zatizeni zustala sv. vyska kolem 25mm - uvazuji spravne?
ja jsem to bral tak-ze pokud auto jede a jedno kolo se dostane do "diry",aby byl mozny propad tohoto kola po normalni uroveen svetle vysky(pod 25mm svetlosti) a kolo tak neztratilo trakci
je to tak?
diky za odpoved
teroristé všech zemí-polibte mi prd.l
Marek1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 07, 2014 9:28 am
Bydliště: Rožňavské Bystré SK

Re: XV-01

Příspěvek od Marek1 »

Ahojte
Chcem sa opýtať neviete že čo sa deje z dostupnosťou u podvozku XV01 ? Mám pocit ako keby to prestali vyrábať, chcel by so kúpiť LD alebo Pro ale asi nieje šanca. Ja len či ste niečo nepostrehli ďakujem Marek.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: XV-01

Příspěvek od Honza D »

LD a PRO byly jen omezené série, podle Tamiyausa už se nevyrábí.. Obyčejné XV a TC PRO jsou pořád k dostání, i když koukám, že v českých shopech nabídka prořídla...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Marek1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 07, 2014 9:28 am
Bydliště: Rožňavské Bystré SK

Re: XV-01

Příspěvek od Marek1 »

Ďakujem za odpoveď takže už počkať len na klasické xv pokiaľ bude skladom...
dave 10
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: ned dub 07, 2013 2:12 pm
Bydliště: Zlín

Re: XV-01

Příspěvek od dave 10 »

Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: XV-01

Příspěvek od Honza D »

to je TC pro, ma ramena z TRF a pevnou osu...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „RALLY“