1. Rally - co s sebou?

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

1. Rally - co s sebou?

Příspěvek od Mirek E. »

Zdravím pánové, nejspíš jsem se tak trochu namočil do rally, i když to pro mne nebude nic lehkého, rozhodl jsem se ho vyzkoušet.

1.4. se jede kousek od nás (Machnín, cca. 15km) rally "Monte Carlo", takže bych si to rád vyzkoušel.
http://rcrallysport.com/races12.htm

A proč zakládám toto téma...
Chci se zeptat, co to obnáší. Tím myslím hlavně přípravu a co všechno mít s sebou. Nemám sice moc velkou výbavu, ale kdyby bylo něco opravdu nutné, přikoupil bych to. Aktuálně disponuji dvěma Lipo baterkami LRP a jednou sadou rallyových Ripmaxů. Hlavně u těch baterek si nejsem úplně jistý, jestli tento počet bude stačit... A pak ještě náhradní díly, co by se vyplatilo mít s sebou? Předpokládám, že jedna sada gum bude stačit.

Nevím jak to víc rozvést, spíš bych byl rád za otázky od vás. :)

Díky.
Naposledy upravil(a) Mirek E. dne pát bře 09, 2012 10:20 pm, celkem upraveno 1 x.
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Rally

Příspěvek od rcmarty774 »

Dvě baterky určitě stačí. Nevím jaké jsou propozice, ale na 99 závodech ze 100 je 230V, takže s sebou nabíječku. Možná bych se vybavil ještě jinými koly, Nějaké ARP Rally blocky, ripmaxi zbytečně sjedeš. Potom na auto bordel kryt a co největší rejd, ale to už patří jinam. Co se dílů týče může se rozbít téměř cokoliv, takže já s sebou vozím vše co mám (není toho moc) a nějaké nářadí, abych se dostal všude. Dál počkej na reakce lidí, kteří jezdí rallytrophy. Já jezdím Západní čechy a ať potřebuju cokoliv tak mi to někdo pučí.
RcMarty
Podvozek TA-02
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Rally

Příspěvek od rcrtgriffin »

První věc co budeš potřebovat je kastle podle reálné předlohy, myslím, že pokud najdeš někde subaru 07 v čistě modré barvě co jezdilo rally, tak ti ho uznají, pokud ne, budeš muset shánět nějaké auto (nesmí to být žádné, co už má někdo registrované, fotky registrovaných jsou na stránkách...)

Pneu kup radši ARP rally block, ripmaxy by vydrželi na tom betoně co tam je tak jednu RZ.
Díly vezmi co máš, případně neuškodí náhradní těhlice, ramena a radši i převod (v případě netěsnosti bordelkrytu).
S sebou nabíječku a nářadí co je třeba na montování auta (klíč na kola, šroubovák, imbusy).
A v neposlední řadě také něco k jídlu, pití, stolek, židli (přestávky jsou dlouhé :) )
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
KARNO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: stř dub 16, 2008 12:55 pm

Re: 1. Rally

Příspěvek od KARNO »

Vítej mezi bláznama. Všechno podstatné bylo řečeno, takže doplním jen maličkosti. Dobré je mít nejen něco na co si sednout a na čem servisovat auto, ale i něco, pod co se schováš když bude pršet. V Machníně je déšť celkem obvyklá záležitost. Jen jednou se to obešlo bez deště, nebo přeháňky. K nabíječce určitě vezmi prodlužovací kabel k připojení do sítě. Čím delší, tím lepší. Před několika lety jsme právě v Machníně propadly tomuto šílenství taky a letos na startu chybět nebudeme, takže ahoj na trati.
DF-03Ra, M-05 Ra, FF-03 Pro, 2x TA-02 Evo
karoserie: Subaru Impreza Sti, Škoda Octavia WRC, Škoda Felicia Kit Car, Lada VFTS, Renault Alpine A110, Suzuki Swift, Mini Cooper, BMW M3-e30, Porsche 911 CS RS
http://www.karno-rallymodely.cz
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 1. Rally

Příspěvek od Mirek E. »

Den před Machnínem jedeme velké závody, takže ještě nevím, jak to budu všechno stíhat. Kdyby jsme se vrátili v sobotu pozdě večer, asi bych se přijel kolem poledne jen podívat.

Jinak samozřejmě stan, židle, stolek, apod. věci máme, vozíme je s sebou na velké závody. :)

Zkusím vychytat pár much na autě (dokoupím CVD poloosy i na zadek, chlazení, bordelkryt), pak koupím nějaké ty gumy a pár náhradních dílů a taky to vyzkouším. Jediné, do čeho se mi nechce je nějak polepovat budku. Bez polepů nikdo s velkým nejezdil a se svým designem polepů bych asi taky neuspěl.
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: 1. Rally

Příspěvek od Honza D »

Proč CVD i na zadek? kdesi si psal, že máš 26mm na slickách.. to je na rally víc než dost :)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 1. Rally

Příspěvek od Mirek E. »

Zadek je už nahraně a když auto odlehčím, začnou se poloosy sekat a celé auto se rozvibruje. Třeba při skocích by to nemuselo být úplně nejlepší. Samozřejmě těch 26mm je úplně vyšponovaných a auto je při téhle výšce tvrdé jako kámen, když ho osadím a hodně změkčím, jsem se slikama na nějakých 17 - 18mm.
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
Carlos1112
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 240
Registrován: sob úno 19, 2011 12:16 am
Bydliště: Klatovy

Re: 1. Rally

Příspěvek od Carlos1112 »

Jestli to pomůže, tak v Rally Cupu jezdil (skoro celé ?) modré Subaru Impreza Michal Černý, ale pokud vím, tak to bylo enko s WRC křídlem. Nevím jestli to bude pro Rallytrophy stačit.
Tamiya TA-01 rally-Škoda 130 RS
Tamiya TA-02 rally-Mitsubishi Lancer Evo X
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 1. Rally

Příspěvek od Mirek E. »

To asi moc nepomůže, s WRCem to mělo společné asi fakt jen to křídlo.
Naposledy upravil(a) Mirek E. dne pon bře 05, 2012 7:06 pm, celkem upraveno 1 x.
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Rally

Příspěvek od Vrakouš »

Já bych je neprodával, jestli pojedeš i jiné závody, budou se hodit.Na písek a šotolinu jsou dobré. Při nákupu pneu pouvažuj i o Pirelli, na směs asfaltu, betonu a šotoliny to také není špatná volba.
K výčtu ND bych přidal převody, ale to tam asi už zaznělo, servo, régl a motor, pokud je to v tvých možnostech. Výbavu k tlumičům, různé pružiny a návleky z rukavic, všechny možné speciální šrouby, které můžeš ztratit, unašeče, osu kola, poloosu, konektory, různé lepící pásky na opravy a zakrytí elektroniky v případě vody, oboustrannou lepenku, případně suchý zip, gumičky když potřebuješ něco přichytit, tmel proti povolení šroubů, vteřinové lepidlo apod.
Já vozím i pájku, uvolňovací spray, mazací spray, izopropylalkohol na kontakty apod.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
lowendead
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 858
Registrován: čtv bře 26, 2009 3:34 pm
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Rally

Příspěvek od lowendead »

Asi takhle, hodí se ti všechno... co můžeš, to si vem ;)
Tamiya TA05
TeamC TS2TE
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 1. Rally

Příspěvek od Mirek E. »

Už dvě hodiny se pokouším o nějaký bordelkryt a pořád nic. Už jsem zničil dvoje desky za 60,- Kč a prostě s tím nemám trpělivost. Ty desky si dělají co chtějí a strašně mě to SE*E! :lol:
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Rally

Příspěvek od halaly »

Podle mě nic extra. Po obvodu plata nalep složky s požadovanou výškou a udělej pak jen víko.
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 1. Rally

Příspěvek od Mirek E. »

A kolem řízení a nekrytých zadních převodů mi to stejně všechno nalítá dovnitř. :)
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Rally

Příspěvek od halaly »

Tak samozřejmě to je kapitola sama o sobě.
Zbytky "dokrytuj" pomocí molitanu.
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Odpovědět

Zpět na „RALLY“