Motor do DF-03Ra

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Steave
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát lis 05, 2010 9:00 pm
Bydliště: Ludkovice u Zlína

Motor do DF-03Ra

Příspěvek od Steave »

Potřebuju novej motor do DF-03Ra a chtěl bych radu jakej motor by jste mi doporučili. Mám regl tamiya TEU-101BK. Předem díky
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od duruz »

Na co to auto pouzivas? Kolik chces investovat,? jak casto jezdis?

Pokud jsi tam dojezdil klasickej Johnson 540RS, kterej byva u DFka v zakladu (nebo alespon ja ho tam mel) a staci ti, tak proste kup Johnson. Pokud chces neco lepsiho, tak si vyber podle ceny a otacek. Jenom bych urcite trochu vyresit chlazeni, protoze v DFku mi odesel motor. Proste jsme ho uvaril. K tomu reglu bych nekupoval nejakej super drahej motor... Spis bych vzal Teučko, prodal ho a koupil kombo se stridakem, at to jezdi :-)
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od tjjack »

Jestli chceš uhlí, tak mrkni na HPI Saturn 20T, dost lidí řiká, že je dobrej ;-)...
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Steave
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát lis 05, 2010 9:00 pm
Bydliště: Ludkovice u Zlína

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od Steave »

chci to na rally ale nevím jaký aby to trochu jelo :) základní motor sem uvařil :D
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od duruz »

Uvaris i dalsi, pokud nedas nad motor poradnej vereak a na ocel, ktera drzi motoe nejake chlazeni. Je tam strasne malo mista a neam to kudy vetrat. Muj motor se mi propaloval podvozkem ven :-D pod motorem jsme mel kaminky zatavene do plastu a plast se po pul hodine rekreacniho jezdeni dostal do stacu skoro kapalneho :-D
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od Honza D »

Na rally stačí něco s cca 20z.... Saturn nebo i Ansmann Clash 21 ujde (má ventilaci, když uděláš díry na nasávání, mohlo by se to uchladit i v DF)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od Vrakouš »

Na rally bych asi v tomto případě volil nějaké střídavé combo, Ezrun apod. Motor 12-17T, réglík 60A nebo více. Stříďák se hřeje daleko méně, neměl bys ho upéct.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
matikula
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 320
Registrován: sob dub 24, 2010 3:37 pm
Bydliště: Dolany u Olomouce

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od matikula »

já bych se také přiklonil ke střídáku ,nejlíp vychází cenově asi ezrun ,ten se dá z ebaye koupit za 1600 i s poštou.hodně lidí říká že je to "drahé"ovšem když i spočítáš že lepší stejnosměrnej regl.(1000kč) + lepší stejnosmer motor(600kč) vyjde tak na 1600 ,tak pak není co řešit protože skoro žádnej stejnosměr se střídáku nevyrovná
RALLY: xray t2 008 (rally)
maverick 2.4ghz
bluebird 621dmg
combo ezrun 13t+hobbywing 35A sl
lipo zippy 4000mah 25c
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od Jirkacbx »

Navíc převody v DF03RA zas tolik nevydrží a budeš je huntovat s každým výkonnějším motorem.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Řidič
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 298
Registrován: sob zář 12, 2009 5:33 pm
Bydliště: Příbram

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od Řidič »

S DF-03Ra jsou dodávaný přeovdy celkem do rychlosti pastorek jsem tam měl asi 26 a 32 takže nějakej 17-21 závitovej motor.A nebo třeba 17tku pastorek a Ezruna.Tak to jezdim já.
→TA-02
→Fiat Punto Grande s2000 v Italské trykoloře
→Spektrum DX3E
→Combo 13,5 T


Prodám Xray T2 007
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od polda3 »

matikula píše:já bych se také přiklonil ke střídáku ,nejlíp vychází cenově asi ezrun ,ten se dá z ebaye koupit za 1600 i s poštou.hodně lidí říká že je to "drahé"ovšem když i spočítáš že lepší stejnosměrnej regl.(1000kč) + lepší stejnosmer motor(600kč) vyjde tak na 1600 ,tak pak není co řešit protože skoro žádnej stejnosměr se střídáku nevyrovná

To je sice fakt,ale kazdej nemame moznost kupovat na ebay a platit prez PayPal :(
DF-03ra Subaru Imprezza WRC 2008.......rc souprava Modelcraft GT3
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od rcmarty774 »

sice obnovování starého tématu, ale nevadí. Pokud není možnost nakupovat z ebaye, nebo odkudkoliv z venku tak stačí kouknout někam na závody, poptat se tam a myslím že všude, je někdo kdo by byl schopný to sehnat. :) Případně kouknout po bazarech.
RcMarty
Podvozek TA-02
Uživatelský avatar
JasonB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv čer 14, 2012 7:08 pm

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od JasonB »

zdravim mohly by ste mi prosim poradit ani ne tak s motorem jako s krytem na motor?mel sem tam klasicky johanson 540 ktery je klasicky dodavany do df 03ra ale chtel sem neco s lepsim vykonem at to trosku lita tak sem koupil regl. http://www.mz-racing.net/p1773-rs133-speedstar-2-12t/ a k tomu motor http://www.rc-auta.eu/zbozi/5160/Elektr ... achine.htm jenze ten motor nema zadny zadni dekl nic jako ma johanson.takze mi do toho krasne litaly kaminky jak z boku motoru nebo tak vsude o kolo nej takze sem mel 2 jizdy s timto motorem a odesel mi.tak nez obednam jiny motor tak bych se chtel zeptat co by ste mi doporucily za nejaky kryt nebo motor s kterytem a celkove jak to mate resene vy profici diky.
Jak to nehrabe tak to nejezdí!
tamiya DF03RA subaru impreza 07
Uživatelský avatar
rcmarty774
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 280
Registrován: úte dub 13, 2010 5:33 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od rcmarty774 »

Zadní část netuším, to jsem nikdy neřešil, ale boční otvory se dají zakrýt čímkoliv čím projde vzduch a neroztaví se to na motoru, nějaká jemná ocelová drátěnka, nebo tak něco... koukni do železářství, určitě tam něco mít budou.
RcMarty
Podvozek TA-02
Uživatelský avatar
JasonB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv čer 14, 2012 7:08 pm

Re: Motor do DF-03Ra

Příspěvek od JasonB »

zatim sem to zkusil resit z boku hepa vzduchovým filtrem a na zadek sem si neco odlil v praci ale netusim jak to pomuze snad aspon neco.ale jak sem koukal na rozebiratelny stejnosmerny motory a ty ten zadek mi prijde ze je cely takovy odkryty tak nevim
Jak to nehrabe tak to nejezdí!
tamiya DF03RA subaru impreza 07
Odpovědět

Zpět na „RALLY“