Pokorně prosím o radu

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rochdale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 16, 2011 11:33 am
Bydliště: Praha

Pokorně prosím o radu

Příspěvek od Rochdale »

Ahoj, jsem začátečník, fakt mě rc rally závody uchvátily a rád bych začal taky jezdit. Ale nemám žádné zkušenosti a přestože jsem pročetl celé toto fórum a prošel si pár bazarů a webů o rc, rád bych znal názor vás - zkušených jezdců a modelářů. Rád bych se začal učit i závodit a chtěl bych se začít učit na tomto mihttp://www.rcauta.cz/zbozi/7105/Tamiya- ... LED--b.htm, mohli byste se na to podívat a napsat mi váš názor, případně doporučení a rady? Velice bych si vážil vaší pomoci. Z počátku bych se chtěl hlavně učit, ale jde mi i o to, zda se s tím dá i závodit na nějaké rozumné úrovni.

Předem díky moc... :text-thankyouyellow:

David.
Dave
TB-02, Subaru Impreza 2003
kolajz

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od kolajz »

rozumna uroven? záleží co tím myslíš(jesli v pulce tabulky) ,jinak jedná se o TT-01 je tu přímo o tomto podvozku sekce takže doporučuji ještě studovat,a pokud to myslíš s rally opravdu vážně tak TT asi nebude to pravé.
Uživatelský avatar
Rochdale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 16, 2011 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od Rochdale »

Je mi jasný, že za měsíc nebudu jezdit o vavříny, ale taky časem nechci jezdit půl dne za předposledním, i když si uvědomuju, že to bude hlavně rukama a ne jen technikou.. :) Když už do toho půjdu, tak nechci vyhodit peníze oknem, takže proto budu rád za každou radu. Asi si nebudu moct dovolit do začátku pustit desítku, ale taky si nechci koupit dětskou hračku.. a když už do toho půjdu, tak bych se chtěl s váma pravidelně účastnit závodů..
Dave
TB-02, Subaru Impreza 2003
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od rcrtgriffin »

Tak tak, pokud to chceš na závodění a ne jen tak na ježdění, tak bych taky TTčko nedoporučoval.
pokud nemáš ale žádné zkušenosti, tak bych zase nešel do Xreje, protože to je zase víc náročné na opravování, nastavování a finance.
Hodně lidí si tu pochvaluje TB03, ale ať se k tomu vyjádří ještě někdo jiný...
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
Mirek
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1513
Registrován: pát říj 20, 2006 4:31 pm
Bydliště: Valdice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od Mirek »

ja bych ti doporucil TL-01 ;)
*Míra Veselý*
<< HPI BLITZ >> , eZrun 60A + 8,5z , Turnigy 4000mAh 30-40C , TL-01
-Eurgle 2,4ghz, U14 , Battery Master 6
bylo: onroad: ALS racing M240, TT-01, TL-01, TB-02,Yokomo DriftPackage, Xray 007,....offroad: Traxxas E-Revo VXL, DF-02, CC-01, Himoto EMXT-1, Reely EP16, SCX-10 Honcho
Uživatelský avatar
Rochdale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 16, 2011 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od Rochdale »

No je fakt, že bych asi na začátek raději něco jednoduššího...fakt nemám žádný zkušenosti s nastavováním atd., ale jsem učenlivej a mám pro to nadšení. :)
Dave
TB-02, Subaru Impreza 2003
Uživatelský avatar
Rochdale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 16, 2011 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od Rochdale »

Můžu vás ještě požádat o nějaký prověřený e-shopy nebo bazary?? Jsem už zoufalej, kamkoliv zadám TB-01 nebo TL-01, tak mi to najde nějaký stany a podobný hovadiny..o rc e-shopy většinou najdu jen x-ray, df03ra nebo to TTčko.. :( Už fakt nevím, kam..
Ještě jednou díky..
Dave
TB-02, Subaru Impreza 2003
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od WIN »

No a ja ti zase TT-01 doporucnim, protoze to neni zadna decka hracka, je to velice rozsirenej a osvedcenej podvozek, je to podvozek, ktery se rally pravidelne zucastnuje, je to podvozek blbuvzdorny, je to podvozek na dobrou udrzbu, je to podvozek za dobre penize. Hm ? Jo a neni nic neobvykleho ze TT-01 je v klidu v prvni desitce.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od WIN »

www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Rochdale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 16, 2011 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od Rochdale »

Jj, tady jsem taky koukal, díky. Ale tohle bych sám asi teď nedal..nedokázal bych si celej podvozek složit sám (ani nevím, jaký díly bych si měl koupit), i když by mě to asi lákalo si to postavit od pětníku..spíš jsem myslel, jestli je možný sehnat kompletní stavebnici takového podvozku, která by byla v kupě a nebo lépe by byla v krabici a složil bych si to sám. Ale i tak, chlapi, díky za ochotu a rady. :)
Dave
TB-02, Subaru Impreza 2003
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od WIN »

www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od rcrtgriffin »

Takovej dotaz, kdy si naposled viděl TTčko v první desítce?

jinak:
http://www.mz-racing.net/p2780-49007-podvozek-tb-02/

-tady je TB02 v podobný cenový relaci je i TA05ka, ale ta je si myslim pro začátečníka těžká na zakrytování...
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od WIN »

na jare 2010 v Blansku.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
bob_cz
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 233
Registrován: úte led 23, 2007 10:10 pm
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od bob_cz »

Dle mého je ttčko pro začátečníka nejvhodnější. Festovej podvozek, na rally stačí pár vychytávek (olej. tlumiče, tyhle unašeče http://www.rcmart.com/catalog/rc-tt01-3 ... 95_744_708 , od Sidela v kuse poloosy (kontakt na něj někde tu na foru), ložiska a bordel kryt). Pak jen vybrousit plato, pořídit baterky a nabíječku (zde bych zainvestoval a koupil něco lepšího, je to na "furt"). Nekupoval bych ale set s rádiem, ale rádio a regl pořídil samostatně a něco pořádnýho s možností nastavení. Většina z nás na ttčku začínala, odmaturovala na něm a pak přešla na něco jinýho. Stejně podle mého je to u rally ze 70% o rukách, 20% o nastavení a 10% o podvozku. Znám lidi, co dávaj s ttčkem na prdel kdejakýmu xrayovi. :wink:
T2R - rally, Škoda Fabia S2000
Futaba 2,4GHz; LRP Crawler; Futaba S9451;
LRP X12 13,5z

http://www.safaricup.cz
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokorně prosím o radu

Příspěvek od rcrtgriffin »

Dobrá, jedno umístění v top ten za rok a teď si vezmi, kolik těch ttček jezdí rally po čr...

Jinak co se týče toho TBčka, tak tam už ložiska sou, má zakrytovaný převody, bordelkryt se nan taky prodává, má vše nastavitelné a hlavně je to konkurence schopný podvozek...
sice se neprodává, jako rtr set, ale aspoň si můžeš hned od začátku koupit kvalitnější elektroniku...

jo a jen tak mimochodem, kdo je ten, kdo dává na prdel kdejakýmu xreji s TTčkem, toho bych chtěl celkem znát, to by v tom případě mohl bejt příští mistr čr, kdyby měl lepší techniku...

jo a tak teda nevim, když je to 70% o řidičských schopnostech a jenom 10% podvozek, proč všichni, kdo přešli na lepší podvozek se tak zlepšili... (kromě těch, co sou fakt dřeváci)
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Odpovědět

Zpět na „RALLY“