Jaký stříďák na rally?

Vše o RC rally, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký stříďák na rally?

Příspěvek od Pajik_CZ »

Problém by mohla způsobovat taky teplota - respektive její rozdíly. kdyz je regl venku treba tak dlouho, ze promrzne, a v zápetí se ohreje pri zatezi od motoru, zkondenzuje v nem voda- a je problem
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
MKo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 03, 2009 8:48 pm
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Jaký stříďák na rally?

Příspěvek od MKo »

My sme jazdili minulý týždeň na okruhu v Trenčíne. Bola hmla, teplota niekde okolo 6°C a vlhkosť sa pohybovala nad 90%. Asi po 15 minútach sa Novak zastavil, zahlásil chybu rozpojenia senzorového káblu resp. že by mohol byť problém s teplotnou ochranou. ESC bolo pod bordelkrytom na pohľad suché, ale vysoká vlhkosť asi urobila svoje v konektore ku snímačom (na strane motora). Asi ich zalejem silikónom. Po vysušení sa zdá že všetko behá OK, ale či naozaj, tak to uvidím až v priebehu tohoto víkendu.
Tamiya DF-03Ra (Subaru Impreza WRC 07)
ESC Havoc 3S-Ballistic 8.5 system, Savox SH-0254, Spectrum DX3R
Raytronic C14, 2xIntellect NiMh 4600mAh, 1xNosram NiCd 2200mAh
(som len mechanik a sponzor ;) - pilot je môj mladý)
Veľa užitočných info o DF-03Ra
Uživatelský avatar
jenyx
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 278
Registrován: ned lis 02, 2008 9:33 am
Bydliště: praha 4 lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký stříďák na rally?

Příspěvek od jenyx »

tak já se taky přidám do tématu.Mám slashe a v něm regl velineon VXL-3s a s modelem jsem vzal kaluž.Při vypínání v něm byla ta skondenzovaná voda pod diodou...a nic a doma jsem auto umýval a do zabaleného igelitu se dostala voda a regl byl pod vodou a ted jsem ho testoval a jede.....takže i když do onroadů se regly traxxas nedělaj tak jsou dobře voděodolný..
Traxxas Slash brushless Velineon lipo:turnigy 3s 25C
Xray T2 007(na rally),Elektronika:Regl:Team wave RB-30+Nosram Vector x11 17.5 Servo:bluebird 631 digital
rc souprava-Spektrum 2.4ghz DX3.0 Baterie:3x Zippy lightmax 2s 25C 4000mah
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký stříďák na rally?

Příspěvek od Vrakouš »

Régly Nosram a LRP jsou schopny odejít i za krásného počasí, bez vlhkosti a vysokého zatížení.Mě odešel v loni na Pilsenkitu, kolegovi letos při stejné akci.Sucho, krásně,s autem jeta pouze předváděčka.V klídku, žádné výkony nadoraz. :evil:
A letos se mi na výstavě podařilo régl přepólovat.Ač má údajně ochranu proti zkratu, odešly dva výkonové tranzistory.Bohužel nejsou k sehnání s patřičným výkonem. :cry:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký stříďák na rally?

Příspěvek od rskedar »

no jo, je přece všeobecně známo že veškerá elektronika funguje na kouř a jakmile vidíme, že se z něčeho zakouří, znamená to, že kouř vyprchá a přestane to fungovat :) :confusion-confused:
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Speedman
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1406
Registrován: pát srp 22, 2008 4:10 pm

Re: Jaký stříďák na rally?

Příspěvek od Speedman »

Takže mi doporučujete spíš senzorovej (Team Wawe) než bezsenzorovej eZrun (?)
ferenc
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 07, 2009 1:06 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký stříďák na rally?

Příspěvek od ferenc »

Zdarec,

pred dvema mesici jsem taky resil jaky stridak a nakonec jsem se rozhodl pro Novak Havoc Pro a Novak Balistic 10.5 v combo setu. S prevodama 19/61 je to suprovy, neni to tedy zadna stihacka,ale to na rally neni potreba a navic to bezproblemu zvlada slusne teren. Zkousel jsem i 25/55 (urval jsem drzak nahonovyho kola pri jizde v terenu, zato to jezdilo pekne rychle), pak jsem zkusil i 22/58 (po jedne jizde jsem ohobloval ocelovym pastorkem zuby nahonovyho kola). Takze jsem se vratil k 19/61. Navic jsem mel problem s utazenim pastorku pri zkouseni tech prevodu, stale se povoloval. To u 19/61 nedela zadny problem. Je mozny,ze jsem delal neco blbe,ale ted jsem konecne spokojeny.
TT-01E - trocha tuningu a uprava pro rally, Suzuki SX4 WRC, DX3R DMS Spektrum, Novak Havoc Pro, brushless Novak Balistic 10.5, Hitec HS-7965 MG Digital, Nosram 4600 mAh
Uživatelský avatar
StenlyJirec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: pon dub 12, 2010 9:50 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jaký stříďák na rally?

Příspěvek od StenlyJirec »

Myslite ze staci carson dragster sport 12T?
CC-01 Mitsubishi Pajero Vysílačka:King GT-2 2.4Ghz
Mex-Hilux PRO Yota(Hitec-Opti6,modul Assan 2.4Ghz)
Tamiya Buggy Champ 1979 2,4Ghz
Letadla:Flash,plno lipolek,Acromaster(vlastní airbrush design),Jazz 2.0 Hitec optic6 (Modul 2.4Ghz Assan)
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz
Odpovědět

Zpět na „RALLY“