cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Prosím přečtěte si pravidla hned po registraci na fóru. Děkujeme.

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět

Libi se vam tato sluzba ?

ANO
62
82%
NE
2
3%
NEVIM
12
16%
 
Celkem hlasů: 76

Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od WIN »

Dnes jsem vyjel na prohlídku a hned na poprvé jsem měl štěstí. Našel jsem ve výborném stavu Citroen C6 s nájezdem 140.000 km. Šťastní to majitelé ...
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
PetrK
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1074
Registrován: pát led 26, 2007 4:21 pm
Bydliště: kousek od Tábora

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od PetrK »

Budou mít pěkné Vánoce, a hlavně v klidu ;-)
Petr "kyby" Kýbus
modelařím pro radost...
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od WIN »

Sobota v jednom největších autobazarů v Brně mě pobavila. Klienti si nechali převézt ve výborném stavu vůz z jiného bazaru ... Čtěte zde
http://www.facebook.com/ceskyautoporadce
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od rcrtgriffin »

Díky Winovi jsme dnes nenaletěli při koupi auta. Je to fakt síla, co vše se dá zjistit (a na co všechno by laik vůbec nepřišel), pozorovat ho při práci byl opravdu zážitek...
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11509
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od Jirkacbx »

Paráda,vědět o dvou spokojených lidech v jednom dni se už potká málokdy :clap:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od WIN »

Díky za reference. Včera to byl jeden ze standardních pracovních dní. Jen pro představu. Jel jsem s klienty do Ústí nad Labem na prohlídku vozu v "perfektním stavu" jak deklaroval prodejce
Zjíštění závad:
Nefunkční zadřený kompresor A/C
Prasklá hlava válce, která tlakovala ...
špatný HM kloub
špatné uložení ramena
špatná spojka
nefunkční diagnostika
vadná elektroinstalace od ABS
přední brzdy na nutný repas
lakovaná střecha, kapota a horní část dveří, dle mého úsudku bylo auto po kroupách, protože nosné části jsou původní
není to sice závada, ale auto čeká na prodej již 6 let. Proč asi ...

V součtu všech org. dílů jsme na ceně 72.000.- bez práce. Vzhledem k pořizovací ceně 106.000.- bych očekával, že by nám prodejce mohl vůz darovat, nebo alespoň prodat za 1 Kč :-)

Jo a ještě jedna úsměvná situace. Když jsem prodejci vyjmenoval všechny závady, tak mě ještě zdrbal, že když jsem to teda věděl, tak jsem nemusel s tím autem ani na prohlídku jezdit a projíždět mu jeho benzín. Tak jsme zaplatili 100 Kč za benzín a ještě jsem si poslech monolog s podtextem co jsem si to vůbec dovolil mu překazit takovej prodej. Hodně, ale hodně jsem mu asi pokazil víkend.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od WIN »

Měl jsem dotaz od jednoho člena fóra a myslím si, že stojí za zveřejnění.

Čau,
hele jak můžu vědět, že se nedomluvíš s prodejcem v bazaru, on ti nedá prachy bokem a ty mi namluvíš, že je auto v pořádku a budete oba vysmátí?

Kamarád mi včera na pivě říkal, že tohle byla běžná situace, když měli ještě autobazar.

Nechci na tebe vůbec útočit, fandím ti. Jen mě to zajímá.


moje odpověď:

Když měl ještě autobazar, tak zřejmě žádní autoporadci nebyli. Je to nová služba a co já vím dělají to 3 lidi v republice. Tu praxi, kterou popisuješ je známá především u automechaniků, kteří vydělají na prodeji i na dalším servisu, protože proč by doporučili dobré auto, které nebudou servisovat, raději doporučí auto se závadami, které potom opraví.
Pravděpodobně jsi asi vůbec nepochopil jak ta služba funguje.
Já s klienty jedu na prohlídku vozu, vůz proklepnu od A do Z a řeknu jim o tom voze skutečný stav a je mi jedno, jestli to koupí, nebo ne. Já už po prodeji na ničem nevydělávám na rozdíl od automechaniků. Zakládám si na poctivosti mé firmy a na spokojeném zákazníkovi.
Bazarníci jsou lidé, kteří chtějí vydělat na všem a neštítí se absolutně ničeho.
Už se mi i stalo, že mě bazarník říkal kolik chci, abych to auto doporučil ... O této skutečnosti, jsem hned informoval klienta, a odjeli jsme pryč. Je fakt, že to byl takovej zmetek, který je tím prý profláknutej.
Myslíš si, že bych to v dnešní době fór, FCB a jiných komunikačních médií dělal a k.... si takto jméno ?


Vše je transparentní a všech jednání se účastní klient, který chce vůz prověřit. Ve všech případech vidím vybraný vůz klientem poprvé
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11509
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od Jirkacbx »

Sleduji na FB,sem tam občas zajdu na domovský stránky,jen tak.
A všem podfukům a nekalostem od bazarníků jen gratuluju firmě,že je schopná je uvést v omyl.
A k někomu,kdo se pozastavuje nad solidností firmy bych vzkázal jen to,že dobré jméno firmy se buduje roky,jedno o jakou firmu jde.Ztratit kredit a být mezi těma "neschopnýma podfukářema" je věc ze dne na den.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od WIN »

Jsme zde stále, ovšem jarní vytíženost nás zaměstnává na 100%
Množí se stále různé otázky, zda nejsme s nějakými bazary nějak spojeni a domluveni, tak uvádím něco ze statistiky. Klienti využívají z 95% službu "poradce s klientem" (klient má vybrané vozy o kterých předem ceskyautopradce neví, a jedeme s klientem vůz prověřit). 5% klientů využívá vůz na zakázku (klient si zadá požadavky o voze a my mu seženeme ten nejlepší dle kritérii). Zda klient vůz koupí, nebo ne, neřešíme. Klientovi sdělíme skutečný stav vozu, dostane od nás protokol s certifikátem, kde jsou uvedeny všechny kontrolované body (celkem 132).

https://www.facebook.com/ceskyautoporadce
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od WIN »

Nevím jestli jsem to zde psal, ale služba "vůz po opravě" je další zásadní služba pro lidi. Každopádně na stránky ji brzy umístím.

Zde dnešní recenze:

Dnes ráno jsem jel se zákazníkem pro opravený vůz do autorizovaného servisu. Jednalo o vozidlo, které bylo poškozeno vlivem smyku a najetí bokem na obrubník a zničení všech kol, zavěšení, nápravnice ... Bylo poškozeno: 4ks litých kol 17" ,pneu,kompletní uložení náprav, nápravnice, výfuk, tlumiče ...
Dle faktury za 190.000.- bylo na vozidle vše vyměněno za nové díly. Jen upřesním, že ramena byla z vrakoviště, tlumič byl vyměněn jen jeden, místo všech čtyřech ALU 17" byl vyměněn jen jeden liťák a ostatní se jen opravilo. Především mě zarazilo závaží které bylo na levém předním kole 225g aby kolo neházelo. No hnus velebnosti ...
Tak jsem si nechal zavolat příjmacího technika, mistra a pak i majitele a už to jelo. Majitel uznal chybu servisu, vyjednal jsem nám úplně nový náhradní vůz po dobu opravy a pozor, zákazník bude mít veškerou práci zdarma a zaplatí pouze nákupní cenu materiálu. Při mém hrubém počítání bude faktura z 190.000 snížená na cca 30.000.
Vypadá to, že dle chování opravdu majitel vůbec netušil co se mu na dílně děje. Bohužel ať je to jak chce, vrhá to na autorizovaný servis negativní světlo. Dnes mám zářez na pažbě v rekordní výši ušetřit zákazníkovy cca 160.000 je celkem nářez.
Mimochodem na stránkách www.ceskyautoporadce.cz zatím ještě nemám tuto službu "vůz po opravě" uvedenou, ale brzy se na tom začne pracovat.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
PetrK
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1074
Registrován: pát led 26, 2007 4:21 pm
Bydliště: kousek od Tábora

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od PetrK »

To je teda pořádnej úlovek, gratuluju! :clap: :clap: :clap:
Nemáš strach, že začnou oni lovit tebe? :think:
Každopádně ti držím palce :handgestures-thumbupright:
Petr "kyby" Kýbus
modelařím pro radost...
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od Loupák83 »

:shock: :shock: twl tak to je mazec
tohle bude hodně dobrá služba při opravě nějaké větší bouračky
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od WIN »

Každé jednání vedu v klidu a na nikoho neútočím. Pouze kontroluji to, co oni provedou za opravu a v bazarech to co nabízí za "vůz v perfektním stavu". Co se týče těch oprav, tam je to ještě složitější, protože mnohdy jde o havarijně pojištěné vozy, tudíž se jedná o pojistný podvod. Na základě důkazů jim za takový průser můžou odebrat licenci. Já to nikde rozmazávat nebudu, žádný bulvár, televize atd. je to cesta do pekel. Moje práce je spokojený zákazník a ne mediální boj a ničení servisů a autobazarů. Každopádně si myslím, že kdyby každý měl svého autoporadce, tak by se ta úroveň servisů a autobazarů výrazně zvedla.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
PetrK
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1074
Registrován: pát led 26, 2007 4:21 pm
Bydliště: kousek od Tábora

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od PetrK »

Tomu rozumím, a zcela souhlasím.
Díky za tuhle službu :text-thankyouyellow:
Petr "kyby" Kýbus
modelařím pro radost...
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: cesky autoporadce www.ceskyautoporadce.cz

Příspěvek od WIN »

Mimochodem za rok se dle statistik doveze do ČR cca 160.000 ojetin. V ČR se ročně uskuteční cca 300.000 obchodů s ojetými vozy a já z toho prohlédnu cca 300 a to je kolik % ? Je to kapka v moři.
Nechcete naletět při koupi vozu, po opravě apod. ? Sdílejte tuto službu, rozhoďte to mezi známé ...
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Odpovědět

Zpět na „Pravidla www.tamiyaforum.cz“