Desková kamera + Wi-Fi modul

Tutoriály aneb navody na výrobu něčeho

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Macias
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 21, 2011 12:16 am

Desková kamera + Wi-Fi modul

Příspěvek od Macias »

Dobrý den, chtěl bych jako maturitní práci sestrojit pojízdný model tanku řízený z PC nebo mobilu s WiFi. A zároven bych na tank chtěl umístit deskovou kameru, kterou bych připojil na wifi modul a posílal obraz do PC. (programu na řízení modelu). Ale nevím jak na to, mohl by mi nekdo poradit? Jestli je zapotřebí nějaky mikroprocesor nebo jde na wifi modul kamera přímo připojit? Předem děkuji za odpovědi.
jox
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 04, 2007 11:51 pm
Bydliště: BA - Petržalka

Re: Desková kamera + Wi-Fi modul

Příspěvek od jox »

jedna vec je spravit HW zapojenie, co az taky problem nemusi byt, uz je to potom len otazka financii co sa moze vysplhat celkom vysoko cim viac veci a cim komplikovanejsie to bude, a na druhu stranu spravit SW do PC alebo mobilu co tiez moze zabrat nejaky cas.

Ak to ma byt ovladatelne cez WIFI, tak treba nejaky mikroprocesor ktory bude riadit tank, moznosti ako ovladat pohon je viacero, a tiez musi spracovavat komunikaciu z WIFI.

Kameru by som riesil ako samostatny modul, ale to si zas neviem predstavit ako dostat obraz do mobilu. Do PC skor cez video vstup, pripadne mat len externu samostatnu obrazovku.

Niesom ziadny expert, treba si nastudovat mikroprocesory, mne osobne sa zapacilo ARDUINO, ktore pouziva cipu ATMega 328 s ktorymi sa da spravit vela zaujimavych veci. Neskor sa clovek dopracuje aj k inym mikroprocesorom a k dalsim moznostiam, atd...

ono, asi by chcelo ist na forum zamerane na elektroniku...
TT01 Nismo Coppermix Silvia, Futaba 3PM 40Mhz, Futaba R303FHS, 2xIntellect 4600mAh, Poison 20Z, 19/61 (29.7km/h)
TT01 SHELBY MUSTANG GT 500, Futaba 3PM, noname prijmac 27MHz, noname regulator, 2xNosram 4200mAh, RS540SH 17/61

Tamiya Toyota Hilux (high-lift), Futaba 3PM, Futaba R133F, TEU-101BK, 2xNosram 4200mAh, Atlas Rock Climber 50Z...
http://www.rc.jox.sk
Vita
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 02, 2011 2:28 pm

Re: Desková kamera + Wi-Fi modul

Příspěvek od Vita »

Jestli o tom moc nevíš, udělej řízení přes RS232, dej k tomu bluetooth modul a můžeš to řídit z PC, nebo z mobilu, jako to mám já viewtopic.php?f=183&t=13296 . K tomu zvlášť IP kameru s wifi a je to. Pokud bys to chtěl All in one, musel bys naprogramovat nějakej alespoň 32 bitovej procesor (AtMega32, nebo nějaký ARM), aby to utáhlo video. Ale programovat streamovaný video zas tak jednoduchý není.
Odpovědět

Zpět na „Tutoriály ( NÁVODY )“